15.2.2019

Kouzlo jménem detoxikační peeling

Dopřejte své vlasové pokožce detox!

Zima ještě stále ukazuje svoji sílu a ať už jsme zastánci kulichů, roláků a šál nebo jsme vyrazili na hory a strávili týden v helmě, naše vlasy dostávají zabrat. Ani bez pokrývky hlavy si vlasy neodpočinou, protože střídání mrazivých teplot venku a těch příjemných v interiérech má na pokožku naší hlavy také značný vliv. Když k tomu připočteme zimní nedostatek pestré stravy, na kterou jsme zvyklí během zbytku roku, je jasné, že celá naše pokožka potřebuje zvýšenou pozornost a péči. Proč tedy nedopřát i tomuto špatně dostupnému kousku těla detox?

„S příchodem jara jsou vlasy rozlítané, elektrizující, zplihlé, postrádají lesk a často dochází k jejich lámání. Mnoho lidí si stěžuje na suché konečky vlasů a více se cuchající vlasy. Vlasová pokožka svědí, je zarudlá nebo se objevují lupy,“ potvrzuje problémy  vzniklé v důsledku zimy naše tricholožka Lenka Kašpaříková.

K čemu peeling je?

Stejně jako ten tělový slouží i vlasový peeling k očistě pokožky od odumřelých kožních buněk a k hloubkovému čištění. Tím podporuje okysličování pokožky a zpomaluje její stárnutí. Zbaví naši hlavu nepříjemné tíhy, svědění, lupů a dalších problémů – díky tomu vrátí vlasům energii a vitalitu. Na pohled i na dotek jsou vlasy a pokožka hlavy po použití peelingu zdravější. Navíc dochází k otevření pórů, takže se mnohonásobně zvětšuje vstřebatelnost léčivých látek hlouběji do pokožky z přípravků, které následně užijete.

Co peeling obsahuje?

Koloidní stříbro nebo zlato (nanotechnologické částice), antiseptika, turmalín i výtažky z léčivých rostlin z Amazonie (z kakaa, jojoby, rýže seté a dalších). Pro své účinky je možné používat ho na celé tělo a ruce. Cca jeden týden po chemickém barvení vlasů lze peeling použít i pro odstranění barvy usazené ve vlasové pokožce. Ne však hned po zásahu – pokožka potřebuje čas pro obnovu a regeneraci kožních buněk, tedy pro vytvoření tzv. hydrolipidního filmu. Ten je tvořen převážně tukovou vrstvou z mazových žláz, chrání pokožku před vysoušením, šupinatěním a udržuje správné pH.

Pro koho je vhodný?

  • pro ženy i muže
  • pro všechny, které svědí pokožka hlavy
  • pro ty, které „bolí“ vlasy nebo cítí pnutí vlasové pokožky
  • pro klienty s lupy nebo mastícími se vlasy
  • pro ty, které trápí splihlé nebo elektrizující vlasy
  • slouží i jako prevence proti všem předchozím problémům
  • jako podpora/ zlepšení účinku a lepší vstřebání vlasové vody
  • pokud si nejste jisti, poraďte se ohledně typu peelingu s naším trichologem

Jak často peeling používat?

Preventivní používání peelingu jako takové relaxace se doporučuje jednou za měsíc. V případě potřeby (vyšší fyzické námahy, při problémy s lupy nebo mastnými vlasy apod.) můžete po dohodě s trichologem peeling aplikovat po dobu 1 měsíce i dvakrát týdně.

Jak peeling aplikovat?

Do pěšinek, na mírně navlhčenou vlasovou pokožku nanášejte peeling krouživými pohyby mokrými bříšky prstů. Jemně masírujte vlasovou pokožku, dokud se neobjeví pěna, poté nechte na pokožce působit 5 minut. Pečlivě opláchněte a odstraňte veškeré zbytky, vlasy umyjte šamponem. Většinou na jednu aplikaci vychází ½ tubičky. Návod najdete na každém balení přípravku. 😉