20.6.2022

Instant: maska na vlasy, rozčesávadlo, kondicionér i UV filtr

Máte v létě problém rozčesat vlasy až ke konečkům? Zadrhává se vám hřeben už v půlce délek vlasů? Nebo vás trápí šisování barvy? Řešením je Instant vlasový krém. A dokáže toho ještě víc.

Instant jako klasické rozčesávadlo aneb na co si dát při česání pozor!

Standardní postup při používání vlasového krému Instant je nanést ho na umyté vlasy, nechat pár minut působit, a poté důkladně smýt. Snadné, že? ALE! Co je dobré vědět:

  1. Z vlasů před nanesením Instantu co nejvíce vymačkejte vodu, docílíte tak lepšího efektu, krém se hned nerozpustí ve vodě a neodteče pryč dřív, než začne působit.
  2. Krém do vlasů vmasírujte. Promněte jednotlivé prameny, ať se Instant dostane ke všem vlasům na vaší hlavě, nejen k těm ve vrchních vrstvách.
  3. Rozčešte vlasy už ve sprše i s Instantem. Zaprvé tím krém nanesete opravdu na všechny vlasy a navíc zabráníte cuchání vlasů při následném vysoušení – cuchání způsobují právě uvolněné přirozeně odumřelé vlasové stvoly.
  4. Pokud máte suché vlasy a lámavé vlasy, odbarvené nebo jemné vlasy česejte nejprve samotné konečky, ideálně posledních 5 cm délky vlasů, teprve potom postupujte výš. Minimalizujete tak ztráty kadeří náchylných k poškození.
  5. Pokud tohle všechno dodržíte, nebude pro vás problém nechat krém v délkách vlasů minimálně 5 minut. Nemusí tam zůstat při každém mytí, ale jednou týdně vám tato procedura zaručí pružné a vyživené délky vlasů bez lámání.

Ochrana vlasů v létě

Díky obsaženým kyselinám L-asparagové a L-glutamové, uree a seróze doporučujeme vlasový krém Instant také jako UV filtr nebo ochranu před solí a chlórem rozpuštěnými ve vodě. Máme pro vás pár tipů, jak Instant nanášet a přitom si užít krásný pocit z lehkých vlasů. Po použití výživné masky jsou vlasy totiž často těžké, zplihlé, a nehezké na pohled.

Nařeďte Instant s vodou a nalijte směs do malého rozprašovače. Kdykoliv přes den pak můžete délky svých vlasů osvěžit a ochránit příjemnou mlhou. Můžete ho také aplikovat den předem – pokud se chystáte k vodě, vmasírujte krém do vlasů už večer před výletem, po aplikaci vlasy rozčesejte, Instant nesmývejte a zapleťte třeba volný cop. Ráno můžete vlasy jen rozčesat nebo použít styling.

Instant zabrání šisování barvy vlasů

Do směsi v rozprašovači nebo při nanášení masky můžete Instant smíchat s dalšími beoplachovými přípravky řady Clinical Derm. Na příklad s vlasovou vodou Mineralizzante vznikne perfektní štít proti šisování barvy barvy vlasů nebo žloutnutí šedin. V kombinaci s olejem Lifting oil zase doplníte kromě hydratačních látek také složky pro sílu a lesk jako je geraniol nebo výtažek ze semen moringy.

Dopřejte svým vlasům stejnou péči, jakou dáváte v létě své pokožce.